Spełniając swoje marzenia o podróżowaniu, musisz mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Jedną z nich, zdecydowanie najważniejszą, jest posiadanie kompletu wymaganych dokumentów, które zostaną sprawdzone po przekroczeniu granicy danego kraju. Jednym z dokumentów, które musisz przy sobie posiadać, jest wiza turystyczna. Bez względu na to, czy udajesz się do innego kraju w celach typowo turystycznych, w celu podjęcia nauki czy pracy, musisz posiadać dokument z ważnym zdjęciem.

Zdjęcie do wizy musi być wykonane w profesjonalnych warunkach fotograficznych. W Wałbrzychu znajdują się studia fotograficzne, gdzie możesz wykonać poprawne zdjęcie wizowe. Adresy takich punktów znajdziesz w naszym serwisie. Chcesz otrzymać rabat na usługę fotograficzną? Zarezerwuj online pakiet zdjęć do wizy, a otrzymasz 20-procentową zniżkę.

Zdjęcie wizowe musi spełnić szereg wymagań, aby urzędnik je zaakceptował. Jakie wymiary musi mieć zdjęcie? Wszystko zależy od tego, do jakiego kraju się wybierasz. Wizę turystyczną musi posiadać, jeśli celem twojej podróży jest:

  • Rosja,
  • Białoruś,
  • Turcja,
  • Wietnam,
  • Stany Zjednoczone,
  • Chiny,
  • Indie

Oto wymagania poszczególnych krajów:

Zdjęcie do wizy amerykańskiej musi przedstawiać osobę z wyraźnie zarysowanym owalem twarzy. Rozmiary fotografii to 2 x 2 cale, co oznacza kwadrat o boku 5 cm. Urzędnicy dopuszczają zdjęcie z delikatnym białym obramowaniem. Z dniem 1 listopada 2016 roku obowiązuje zakaz przedkładania fotografii, na której znajduje się osoba w ciemnych okularach.

Zdjęcie do wizy rosyjskiej musi być kolorowe i wykonane na jednolitym tle. Wymiary zdjęcia to 3,5 x 4,5 cm – obowiązuje zatem standardowy format fotografii. Wydział Konsularny Rosji nie dopuszcza do wizy zdjęcia osoby z nakryciem głowy.

Zdjęcie do wizy do Chin również posiada tradycyjne wymiary fotografii dokumentowej (35 x 45 mm). Osoba na zdjęciu musi patrzeć prosto w obiektyw i zachować jak najbardziej naturalny wyraz twarzy.

Zdjęcie do wizy indyjskiej powinno mieć format 3,5 x 4,5 cm. Urzędnicy wymagają również posiadania paszportu, który jest ważny co najmniej 3 miesiące.

Wybierając się w podróż do Wietnamu, musisz posiadać wizę, w której zdjęcie ma format 4 x 6 cm.

Zdjęcie do wizy tureckiej ma niecodzienny format. Fotografia musi mieć szerokość 50 mm i wysokość 60 mm. Podróż do Turcji nie odbędzie się, jeśli twój paszport jest ważny krócej, niż pół roku.

Zdjęcie do wizy białoruskiej powinno mieć wymiary 35 x 45 mm. Fotografia musi spełniać wszelkie wymogi urzędowe dotyczące fotografii dokumentowej.