Kurs prawa jazdy bywa dla wielu niezwykle stresujący. Pomyślnie zaliczony egzamin państwowy pozwala jednak samodzielnie wsiąść później za kółko i podróżować w dowolnych kierunkach. Posiadanie prawa jazdy łączy się z wygodą i niezależnością.

Aby dokument był ważny, należy przedłożyć w urzędzie odpowiednie zdjęcie. Urzędowe wymogi są identyczne, jak w przypadku paszportu czy dowodu. Odpowiedź na pytanie, czy zdjęcia do dowodu i prawa jazdy są takie same, jest zatem twierdząca. Kto może wykonać ci poprawne zdjęcie do prawa jazdy w Wałbrzychu? Posiadamy gotową odpowiedź w postaci listy sprawdzonych fotografów na terenie miasta. Rezerwując usługę online u jednego z polecanych przez nas fotografów, otrzymasz atrakcyjną zniżkę w postaci 20 procent wartości usługi.

Zdjęcie do prawa jazdy w 2021 roku

Najważniejszym kryterium jest format fotografii. Wymiary zdjęcia do prawa jazdy muszą mieć 3,5 x 4,5 cm. Zdjęcie musi być aktualne, aby nie wzbudzało wątpliwości co do wizerunku jego posiadacza. Osoba na zdjęciu powinna ustawić się na wprost obiektywu i kierować w niego swój wzrok oraz twarz. Niedopuszczalne jest zdjęcie osoby w ciemnych okularach lub z nakryciem głowy. Na zdjęciu możesz prezentować się w pełnym makijażu, a także z biżuterią.

Czy zdjęcie do prawa jazdy musi być wykonane w okularach?

Jeśli posiadasz wadę wzroku i na co dzień nosisz okulary, pewnie zastanawiasz się, czy zdjęcie do prawa jazdy musi być w okularach, czy bez. Nie ma takiego wymogu, który obliguje cię do robienia zdjęcia w okularach. Możesz użyć do tego soczewek kontaktowych.

Zmiana zdjęcia do prawa jazdy

Może nastąpić sytuacja, w której twój dokument zostanie zniszczony, zagubiony lub skradziony, albo zmieniły się twoje dane osobowe. W takiej sytuacji będziesz potrzebować nowego zdjęcia do prawa jazdy, na podstawie którego wykonany zostanie nowy dokument.

Ile zdjęć potrzeba do prawa jazdy?

Starając się o wyrobienie takiego dokumentu potrzebujesz jednej sztuki kolorowego zdjęcia na jasnym, jednolitym tle.