Legitymacja to dokument, który potwierdza przynależność do określonej instytucji. Posiadając legitymację można korzystać ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską, a w niektórych przypadkach także uzyskać rabat na książki akademickie, bilety do kina czy muzeum.

Legitymacja nie będzie ważna bez dobrze wykonanego zdjęcia. Chcąc posiadać odpowiednie zdjęcie do legitymacji, musisz skorzystać z usług doświadczonego fotografa. Listę fachowców w Wałbrzychu bez problemu znajdziesz na naszej stronie. Dokonując rezerwacji wybranej usługi przez nasz serwis, otrzymasz 20 procent rabatu na zdjęcia.

Wymiary zdjęcia do legitymacji

Format fotografii legitymacyjnej jest kluczowy dla całego dokumentu. Każda instytucja ma swoje preferencje co do formatu zdjęcia. Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem szkoły, studentem, czy policjantem, musisz dostarczyć swojej placówce zdjęcie zgodne z jej wymogami.

Zdjęcie do legitymacji szkolnej

O tym, jakie zdjęcie do legitymacji szkolnej obowiązuje w twojej placówce, zapytaj pracowników sekretariatu. Podstawowe wymiary zdjęcia do legitymacji szkolnej to 3,5 x 4,5 cm. Zanim wybierzesz się z dzieckiem do fotografa, zadbaj o to, by miało na sobie czyste ubranie oraz odpowiednio uczesane włosy. Niektóre szkoły preferują, aby zdjęcie ucznia było wykonane w szkolnym mundurku – wówczas jest to wyraźnie zaznaczone przez pracowników szkoły.

Zdjęcie do legitymacji nauczycielskiej

Format fotografii nauczyciela definiuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zdjęcie musi mieć wymiary 2 x 2,5 cm i przedstawiać nauczyciela w odpowiednim stroju nawiązującym do zawodu.

Zdjęcie do legitymacji studenckiej

Legitymacja studenta to niewielki kawałem plastiku w kształcie dowodu osobistego. Zdjęcie załączane jest elektronicznie za pośrednictwem serwisu studenckiego danej uczelni. Wymiary zdjęcia do legitymacji studenckiej to 232 x 291 pikseli.

Zdjęcie do legitymacji służbowej policjanta

O tym, czy zdjęcie do legitymacji policyjnej powinno przedstawiać osobę w mundurze, decydują poszczególne placówki. Wymiary zdjęcia do legitymacji mają zazwyczaj 3,5 x 4,5 cm.

Zdjęcie do legitymacji wojskowej

Fotografia musi obowiązkowo przedstawiać osobę w żołnierskim mundurze. Format zdjęcia, którego oczekuje Wojsko Polskie, to 60 x 90 mm.

Zdjęcie do legitymacji osoby niepełnosprawnej

Wymiary zdjęcia do takiej legitymacji wynoszą 2,5 x 3 cm. O tym, jakie zdjęcie do legitymacji osoby niepełnosprawnej spełni urzędowe wymagania, można przeczytać na stronie www Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.