Okres studiów to jeden z najlepszych momentów w życiu każdego studenta. Na długo po zakończeniu edukacji w pamięci pozostają wspomnienia. Uzyskanie dyplomu wyższej uczelni to powód do domu, ale też wielka odpowiedzialność. Za chwilę absolwent rozpocznie pracę, na którą czekał wiele lat.

Pracodawca zażąda udokumentowania swojego wykształcenia, prosząc o okazanie dyplomu wyższej uczelni. Aby całość prezentowała się dobrze, warto zadbać nie tylko o treść dyplomu, lecz także o odpowiednie zdjęcie.

Fotografią akademicką zajmuje się sporo zakładów fotograficznych w Wałbrzychu. Jeśli chcesz mieć idealne zdjęcie do dyplomu, zdecyduj się na usługi jednego z zakładów, którego adres znajduje się na naszej liście. Przy rezerwacji usługi za pośrednictwem naszej strony uzyskasz atrakcyjny rabat.

Pamiętaj o wymiarach

Niemal każda z uczelni wyższych ma swoje wymagania dotyczące wymiaru zdjęcia. Z kryteriami warto dokładnie się zapoznać, odwiedzając stronę internetową uczelni lub pytając bezpośrednio w dziekanacie. Nie wykonuj zdjęć na własną rękę, ponieważ może okazać się, że uczelnia ma różne wymagania co do konkretnych fotografii. Na przykład zdjęcie do pracy magisterskiej może mieć wymiary 45 x 65 mm, ale już zdjęcie do pracy licencjackiej 35 x 45 mm. Dokładnie sprawdź, jakie wymiary musi mieć zdjęcie, które akurat wykonujesz.

Wymogi dotyczące stroju

Fotografia studencka musi prezentować się profesjonalnie w każdym dyplomie. Niektóre uczelnie wyższe wymagają, aby zdjęcie do pracy dyplomowej lub zdjęcie do pracy doktorskiej wykonane było w stroju galowym. Praca akademicka to poważny dokument, należy więc równie poważnie podejść do znajdującej się w nim fotografii. Zdjęcie do pracy inżynierskiej, czy każdej innej, należy wykonać w eleganckim i wyprasowanym stroju i odpowiednim uczesaniu. Panie powinny wykonać delikatny makijaż i dobrać skromne dodatki. Panom zaleca się zadbać o włosy oraz uporządkować zarost. Fotografie akademickie wykonuje się z lewego półprofilu, na którym widać studenta z odsłoniętym lewym uchem.