CV to jeden z dokumentów, które składa się zazwyczaj pocztą elektroniczną, aplikując o stanowisko pracy. Dokument ten zawiera wiele informacji, które decydują o tym, na jakim stanowisku rozpoczniesz etat. Ku zdziwieniu wielu, pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na wykształcenie czy doświadczenie zawodowe, lecz także na estetycznie wykonane zdjęcie.

Ogromna liczba aplikantów w nieskrępowany sposób dodaje do swojego CV zdjęcia, które niekoniecznie powinny się tam znaleźć. Fotografia z imprezy towarzyskiej lub z wakacji źle prezentuje się na tak ważnym dokumencie. Najlepiej, aby zdjęcie do CV wykonać u fotografa. W Wałbrzychu znajduje się kilka punktów fotograficznych, których obsługa jest w stanie wykonać zdjęcie do CV przykuwające uwagę przyszłego pracodawcy. Jeśli nie wiesz, na którego fotografa się zdecydować, podpowiadamy ci, podsuwając listę fachowców w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. Jeśli dodatkowo zamówisz u nas usługę online, zaoferujemy ci 20 procent upustu na wykonanie zdjęć.

Wymogi zdjęcia do CV

Fotografia tego typu nie musi spełniać określonych wymogów, ponieważ zdjęcie nie podlega weryfikacji przez żaden urząd. Warto jednak zastosować się do kilku zasad, aby zdjęcie umieszczone na CV prezentowało się profesjonalnie i współgrało z treścią. Jeśli nie wiesz, jakie zdjęcie do CV będzie najlepiej się przedstawiać, zapytaj o radę swojego fotografa.

Fotografia do CV musi przedstawiać cię jako osobę godną zaufania. Zarówno twoja postawa, jak i wyraz twarzy powinny zachęcać do nawiązania kontaktu oraz rozpoczęcia współpracy. Warto na czas sesji ubrać adekwatny strój do wykonywanego zawodu lub po prostu skomponować elegancką stylizację odpowiadającą współczesnym trendom. Do stroju dobierz więc odpowiednie uczesanie, profesjonalny makijaż oraz dodatki. Kiedy już wiesz, jak się ubrać do zdjęcia do CV, należy wybrać scenerię. Sesję można wykonać w studiu fotograficznym lub w plenerze.

Czy do CV musi być załączone zdjęcie?

Na to pytanie każdy odpowie indywidualnie. Fotografia w życiorysie nie jest obowiązkowa, ale warto dodać ją do CV, jeśli wymaga tego charakter pracy. W wielu zawodach wymagana jest nienaganna prezencja. Wiele osób pyta, czy zdjęcie do CV może być czarno-białe. Jeśli fotografia będzie zgodna z twoim stanowiskiem pracy, nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.

Rozmiar zdjęcia do CV

Format fotografii ma ogromne znaczenie. Jeśli nie chcesz, aby zdjęcie przysłoniło tekst, dokonaj jego zmniejszenia. Chcąc dodać zdjęcie do CV, wybierz w pliku tekstowym opcję Wstawianie, a następnie Obraz. Po odnalezieniu właściwej fotografii, wstaw ją do tekstu, a jeśli zajdzie potrzeba – wykadruj lub przytnij. Jeśli twoje CV zyska już odpowiednie wymiary, możesz je umieścić w górnej części dokumentu, po dowolnej stronie.

Jeśli nie posiadasz zdjęcia w komputerze, będzie trzeba je przeskanować. Proces skanowania zdjęcia jest bardzo łatwy. Wystarczy połączyć urządzenie z komputerem i postępować według prostych kroków. Zeskanowane zdjęcie dodaje się do dokumentu w sposób opisany powyżej.